ZXT13N50DE6TA
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Mfr.Part #:
ZXT13N50DE6TA
Datasheet:
Description:
BJTs SOT-26 SMD/SMT NPN 1.7 W Collector Base Voltage (VCBO):100 V Collector Emitter Voltage (VCEO):50 V Emitter Base Voltage (VEBO):7.5 V
ParameterValue
Voltage Rating (DC)50 V
Length3.1 mm
Width1.8 mm
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Number of Pins6
Height1.3 mm
PackagingReel
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
PolarityNPN
Frequency115 MHz
Number of Elements1
Current Rating4 A
Max Power Dissipation1.1 W
Power Dissipation1.7 W
Max Collector Current4 A
Collector Emitter Breakdown Voltage50 V
Transition Frequency115 MHz
Continuous Collector Current4 A
Element ConfigurationSingle
Max Frequency115 MHz
Collector Emitter Voltage (VCEO)50 V
Max Breakdown Voltage50 V
Gain Bandwidth Product115 MHz
Collector Base Voltage (VCBO)100 V
Collector Emitter Saturation Voltage145 mV
Emitter Base Voltage (VEBO)7.5 V